Н+ Premium

3D-друк у сучасній стоматології

Зіткнувшись з інформацією про те, що сьогодні на 3D-принтері можна роздрукувати будь-що, аж до робочого автомобіля, обивателі насправді не уявляють масштабів тієї гігантської революції, яку викликала ця унікальна технологія. Інновація ХХІ століття принесла особливо велику користь стоматології. Стоматологи та зубні техніки, що спеціалізуються на реставраціях, отримали шанс роздруковувати керамічні та композиційні зубні протези для своїх пацієнтів з використанням 3D-сканерів та принтерів, що в рази підвищило якість та зменшило терміни виготовлення, дозволило вийти на новий рівень розвитку. Вже сьогодні в інноваційних українських клініках будь-хто охочий легко і швидко може отримати посмішку своєї мрії.

Як працюють фахівці

Щоб «роздрукувати посмішку пацієнтові стоматології, доведеться відвідати клініку кілька разів. Процедура багатоетапна і є наступною послідовністю дій:

На первинній консультації

доктор знімає діагностичні відбитки, які потім скануються і завантажуються в комп’ютерну програму, в якій технік програміст, виходячи з початкових параметрів, вибудовує нову посмішку.

Далі відбувається друк на 3D принтері

моделі нової посмішки, яку лікар може перенести до рота пацієнту, виготовивши тимчасову конструкцію. Уявіть собі, що всі ці маніпуляції лікар робить, не обточуючи ваші зуби, пацієнт може побачити свої майбутні зуби на початковому етапі, обговорити з лікарем форму і колір нової посмішки, навіть вирушити додому з тимчасовою конструкцією в роті і порадитися з рідними та друзями

Нарешті, все обговоривши та затвердивши проект,

протезуючий лікар обточує зуби виготовлення нової посмішки. Далі ортопед сканує від препаровані зуби і у вигляді файлу передає в лабораторію, де моделюються коронки на комп’ютері, а потім фрезерний верстат вирізує протез. Якщо обсяг роботи не великий (1-2 зуби), то отримати конструкцію можна дуже швидко: від кількох годин до 1 дня. Але якщо робота масштабна, доведеться почекати кілька днів, перш ніж починати посміхатися

Переваги стоматологічного 3D-друку

Коронки, що створюються за рахунок тривимірного сканування та друкування зубних протезів на 3D-принтерах – це справжній прорив у стоматології. Він дозволяє:

  • суттєво заощадити час пацієнта та техніка;
  • перевірити геометрію коронки, її відповідність щелепи пацієнта;
  • спростити одразу кілька етапів роботи з протезом;
  • відтворювати анатомічні особливості щелепи людини аж до дрібниць;
  • формувати зубні протези, коронки та мости, що ідеально відповідають за формою, кольором, розмірами решти зубів пацієнта.

У відсутність методу швидкісного відтворення тривимірних конструкцій техніки змушені були витрачати масу часу на створення ідеального зразка зубного протеза, припасування воскових і полімерних макетів «на око», численні примірки виробу. Сьогодні ці процедури спрощуються в рази, причому без шкоди кінцевому результату роботи.